sobota, 4 kwietnia 2015

Czemu ludzie sa tacy falszywi?

Świat się zmienia ale ludzie się nie zmieniają. Ten cytat nurtuje mnie od  kilku dni i wreszcie zorientowałam się o co chodzi. Znaczy na początku już wiedziałam ale nie byłam tego w 100% pewna. Prawdziwi przyjaciele są jak diamenty- szlachetni. Ale rzadko spotykani. Fałszywi przyjaciele jak jesienne liście- są wszędzie. Niestety taka prawda. Każdy by chyba wolał żeby było na odwrót ale to chyba marzenie nie do spełnienia. 
  
  
Kiedy inni oczekują od nas, że będziemy tacy, jakimi oni chcą, byśmy byli i robili to, co oni chcą, to zmuszają nas do niszczenia tego, kim naprawdę jesteśmy i pozbawiają nas szans, bycia tym, kim chcielibyśmy być. Czasem inni chcą dla nas dobrze i nie mają świadomości, że ingerując w nasze życie unieszczęśliwiają nas. Często są to osoby nam najbliższe, rodzina, przyjaciele. Ponieważ żyjemy z nimi w bliskich relacjach, zgadzamy się na wiele rzeczy, na które nie powinniśmy. 

 
Nieraz mamy do czynienia z ludźmi fałszywymi , którzy udają dobrych przyjaciół, a tak naprawdę myślą zupełnie co innego. A najgorsze jest to, że zarówno ci dobrzy, jak i ci źli podejmują za nas wiele decyzji i odbierają nam prawo wyboru. Ludzie fałszywi zazdroszczą nam prawie wszystkiego. Są zazdrośni o pieniądze a jak ich nie masz za dużo, to zazdroszczą twojego wyglądu.A jeśli twierdzisz ,że wyglądasz przeciętnie, to o relacje z innymi, o przedmioty, ze ktoś uśmiechnął się do ciebie.Mogłabym tak jeszcze długo wymieniać, ale może już wystarczy. Powody prowadzące do zazdrości mogą być tak prozaiczne, że aż trudno sobie to wyobrazić.
 
 Fałszywi przyjaciele zamiast czerpać inspiracje i pomysły, wolą zazdrościć i kopiować, że komuś się udało a innemu nie.  Zamiast zadać sobie bardzo  proste pytanie: „jak ja sam mogę coś takiego osiągnąć?” wolą niszczyć to, co osiągnęli inni,  działając świadomie na jego niekorzyść. Często chcą przejąć kontrolę na życiem drugiej osoby i chętnie udzielają na przykład „dobrych rad”, które tak naprawdę w zamyśle mają być czymś zupełnie odwrotnym. Musisz żyć uważnie i obserwować ludzi wokół siebie. Brzmi banalnie? W dzisiejszym zagonionym świecie trochę brakuje nam czasu na budowanie świadomych relacji z drugim człowiekiem. Albo ufamy za szybko i za bardzo, albo nie potrafimy zaufać wcale. Lubimy uczyć się na błędach innych, ale najczęściej dochodzi do tego, że uczymy się na własnych. A przecież wcale nie musi tak być.
 
 I jak się czujesz? Zadawaj sobie to pytanie za każdym razem gdy z kimś przebywasz nawet z najlepszym przyjacielem.Jeżeli okaże się że czujesz się nie dobrze w jego towarzystwie i odczuwasz niepokój i jest coś, czego nie do końca potrafisz wytłumaczyć, ale po spotkaniu z daną osobą czujesz się gorzej psychicznie i tracisz dobry humor? Obserwuj jak się zachowuje względem ciebie w konkretnych sytuacjach. Zapytaj go o coś niech ci doradzi i niech takie sytuacje dają ci do myślenia. Nigdy nie ignoruj wagi swoich uczuć i emocji. Twoje wnętrze, intuicja jest w stanie Ci naprawdę dużo powiedzieć. Trzeba tylko się w nie wsłuchać.

19 komentarzy:

 1. Super post i masz rację! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzkie uczucia są bardzo podatne na zranienia i "przyjaciele" potrafią okazać się wrogami. Udają, że cię kochają, a potem tylko wykorzystują wszystkie informacje. Taka jest niestety prawda. :( Świetny post!

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak !! Na świecie jest teraz coraz więcej ludzi fałszywych, przyjaciół fałszywych. Takie przyjaźnie są tylko dla korzyści, nie mają najmniejszego sensu !! Świetny post ;) Zapraszam do mnie http://jestem-crazy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety w większości ludzie się zmieniają na gorsze :C
  pytałaś o obs=obs kom=kom
  teraz twoja kolej :D
  gabrielle-fashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ;) Chętnie odwiedzę twojego bloga :)

   Usuń
 5. Zaje***ty post, zgadzamy się z Tobą w 100 %. Pozdrawiamy <3 i zapraszamy do nas ;*
  http://zawsze-dla-was.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo, chętnie odwiedzę waszego bloga! :)

   Usuń
 6. obserwuję :) dobry pomysł na posta ;) niestety są fałszywi przyjaciele :/ nikomu tego nie życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety jest dużo ludzi fałszywych... :( fajny post :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post, właśnie przez fałszywość jakiej nie raz doświadczyłam, wolę siedzieć sama na tyłku. Czasem obcy ludzie są milsi od przyjaciół.

  OdpowiedzUsuń